21 października udamy się do urn wyborczych, by wybrać nowych radnych miast, gmin i powiatów oraz burmistrzów, wójtów i prezydentów.
Zniesione zostały okręgi jednomandatowe, jak to było w wyborach 2014 roku. Znów miasto Ostrów Mazowiecka podzielone zostało na 3 okręgi głosowania, a w każdym wybierać będziemy po 7 radnych. Zgodnie z nowelizacją prawa wyborczego, kadencja wydłużona została z 4 do 5 lat.
W tym roku do rady miasta startuje 124 kandydatów z 5 komitetów wyborczych.
NIEZBĘDNIK WYBORCZY (listy kandydatów na burmistrzów i wójtów, do rad, podział miasta na okręgi)
OKRĘG NR 1
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NIEZALEŻNI RAZEM"
1. KWIATKOWSKA Jolanta Jadwiga
2. SZYMALSKI Mieczysław
3. PĘKSA Andrzej
4. KUPIEC Jan
5. ZADROGA Jolanta Izabela
6. KUKIEŁKA Marek
7. SOMMER Leszek Piotr
8. DUDA Patrycja
9. PRZASTEK Milena
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. KRAJEWSKI Robert
2. LASKA Krzysztof 58
3. KONRAD Bogusław
4. GROMEK Mirosław
5. ROGOWIEC Krystyna
6. PYŚK Alina
7. GOLIŃSKA Agnieszka
8. CHARCHUT Jolanta
9. CIEŚLUK Paweł 36
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLINY SIKORY
1. SIKORA Karolina
2. DĄBROWICZ Michał
3. OGONOWSKI Ireneusz
4. SUBDA Magdalena
5. KESLER Łukasz
6. JADCZAK Anna
7. KALATA Aneta
8. JADCZAK Adam
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA PRZEŹDZIECKIEGO
1. MALEC Marian
2. SAWCZUK-BURKIEWICZ Natalia
3. BOGACKI Dariusz
4. KUPIEC Małgorzata
5. KULESZA Marcin
6. PISOWACKA Małgorzata Maria
7. RZUCZKOWSKI Kacper
8. FELIGA Kinga
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
1. JEMIELITA Ewa Anna
2. SZYMAŃSKI Jan
3. SKWIERCZYŃSKA Wiesława
4. CZARKOWSKA Marzena
5. BUDNA Anna
6. DĄBKOWSKA Beata
7. MORAWSKI Stanisław Aleksander
8. MURAWSKI Zdzisław
OKRĘG NR 2
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NIEZALEŻNI RAZEM"
1. PAWLUCZUK Jerzy
2. BARTKIEWICZ Małgorzata
3. RYTELEWSKA Alina
4. ZYŚK Andrzej
5. NAPIÓRKOWSKI Józef
6. GRODECKI Krzysztof
7. URBANIK Agnieszka
8. KACPRZAK Michał
9. KRAJEWSKA Anna
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. BAUER Jerzy
2. HERMAN Beata
3. PAŁYS Waldemar Józef
4. PECURA Paweł Adrian
5. PIEŃKOS Mariusz
6. CHOINKA Justyna
7. KUCZYŃSKA Anna
8. WARDASZKO Teresa
9. HELCBERGIEL Grzegorz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLINY SIKORY
1. ŻUKOWSKA Iwona
2. ŚLADEWSKI Mariusz
3. WĄSOWSKA Grażyna
4. ZADROŻNY Bogusław
5. MINDAK Marzena
6. KANOWNIK Zbigniew Wojciech
7. GIBUŁA Tomasz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA PRZEŹDZIECKIEGO
1. FELIGA Grzegorz
2. GOCAŁ Dorota
3. KACZOROWSKI Kamil
4. SZYMCZUK Anna
5. LESZCZYŃSKA Edyta
6. PAWELCZYK Stanisław
7. BUGAJSKA Beata
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
1. MORAWSKI Andrzej Jerzy
2. DYLEWSKI Stanisław
3. KOSICKA Hanna
4. ZANIEWSKA Halina Dorota
5. WILCZYŃSKI Dariusz
6. KRASNODĘBSKI Andrzej
7. KOWALCZYK Anna
8. NAJGRODZKI Stanisław
OKRĘG NR 3
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NIEZALEŻNI RAZEM"
1. WILCZYŃSKI Jacek
2. RÓWNY Mieczysław Stanisław
3. MALEC Tadeusz
4. WILCZEWSKI Henryk
5. ZĘGOTA Zygmunt
6. TROJANOWSKA Renata Teresa
7. CZERWONKO-POTOMSKA Ewa
8. KAMIŃSKA Ewa
9. BURKIEWICZ Katarzyna Małgorzata
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. PĘDZICH Mirosław
2. PODBIELSKI Edward Witold
3. ZALEWSKI Edward
4. ORZECHOWSKA Ewa
5. KRUPIŃSKI Tadeusz
6. KONIECZKO Jarosław
7. KRAWCZYK Jolanta
8. MILIK Bożena
9. HERONIMEK Katarzyna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KAROLINY SIKORY
1. SWACZYNA Krzysztof Janusz
2. ŚWIERCZYŃSKA Hanna Katarzyna
3. PUŁAWSKA Renata
4. KRAJEWSKI Waldemar
5. BIKOWSKI Julian
6. REPLIN Monika
7. ŁOJEWSKA Henryka
8. NOWACKI Dariusz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SŁAWOMIRA PRZEŹDZIECKIEGO
1. PRZEŹDZIECKI Sławomir
2. SOSIŃSKA Beata
3. MILIK Adam
4. KORZEKWA Magdalena
5. DRUŻYŃSKI Sławomir
6. SOSIŃSKA Aleksandra
7. WARACKI Jarosław
8. MADEJ Elżbieta Marta
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
1. KALUPA Agnieszka
2. PACHOWSKI Janusz Bogdan
3. STELMACH Włodzimierz Henryk
4. ZIEMCZYK Dorota
5. SOKOŁOWSKI Janusz Józef
6. KRAJEWSKA Marianna
7. FIDURA Wanda
8. CZARNECKI Jarosław
Zobacz koniecznie: Podział miasta na okręgi wyborcze i Podział miana na obwody głosowania